Vrah

31. října 2010 v 14:29 |  Próza
Edgar vstal a rychlým krokem přecházel po pokoji. Snažil se rozchodit své ztuhlé nohy. Promnul si ruce a zamyslel se nad svým dalším případem. Pro nájemného vraha, jako byl on, to byla už skoro rutina. Bohatá podnikatelka si objednala vraždu účetního. Proč ho to tentokrát tolik znervózňovalo? Byl zvyklý na "méně ušlechtilé" pohnutky a zároveň mu ani objednavatelka nepřipadala nijak zvláštní, ale něco mu na tom případu nesedělo. Nu, je to práce jako každá jiná řekl si. Navlékl si rukavice a vykročil z domu.


~~~

Venku se už setmělo, když chtěl jít Andy domů. Sekretářka už odešla a v kanceláři zbyl jen on se spisy klientů. Tyhle chvíle měl z celého dne nejradši. Mohl se jen probírat starými dokumenty a nemusel řešit žádné hloupé problémy denního život. Čím hloub se mohl do papírů zahrabat tím lépe.

I jeho postava jako by připomínala krtka. Za svůj menší vzrůst a porost hlavy vděčil zřejmě svému otci, kterému se už od základní školy přezdívalo hříbek. K tomu zřejmě dal jeho spolužákům podnět jeho malý vzrůst a holá hlava. Andy vyhlédl z okna skrz padající listí daleko do minulosti.

Vzpomínal na svoji rodinu. Otec zemřel, když Andymu byly tři, a tak ho znal jen z vyprávění. S matkou se přestěhovali z města na vesnici, kde vystudoval školu, jen aby se do města zase vrátil a mohl dělat účetního asistenta. Říkal si, že nemohl dostat lepší práci. Tohle bylo něco pro něj.

Stohy papírů, které potřebovaly probrat. Nikdo nečekal, že by to mohl zvládnout, ale on si bral přesčasy a věnoval tomu všechen svůj volný čas. Jednoho dne, když probíral účetnictví, které našel v zastrčené přihrádce, se začala objevovat čísla, které nedávala smysl. Buď to anebo musel někdo tunelovat firmu.

Šel s tím za svou vrchní nadřízenou, která mu řekla, ať se už o to nestará, a že to určitě vyřídí. S těmi slovy ho poslala dál třídit. A teď tady sedí a vyhlíží z okna. Zkusmo vyťukal na stroji několik písmen. Tenhle zvuk ho vždycky uklidňoval. Hlava mu pomalu padala únavou. Někdo zabouchal na dveře. Nebo ne? Vždyť skoro usnul.

Promnul si oči, odsunul židli a šel ke dveřím. Otevřel je a než stihl cokoliv říct, zasáhl ho první výstřel do hrudi. Díky tlumiči to znělo jen jako otevření lahve s pivem. Spadl na zem. V rychlém sledu následoval další výstřel do hrudi a jeden do hlavy.

Vrah se přesvědčil, že je mrtvý. Když se k němu sklonil, zamžikal očima. To se mu jen zdá. Podíval se znova. Ne, ta podoba je jasná. Ale… Vždyť on žádné sourozence nemá. Od mládí vyrůstal v pouličním gangu, když ho jeho matka pohodila. Odtamtud to nebylo tak daleko ke kariéře nájemného vraha. Ale tohle.

Sehnul se a prošacoval mrtvolu. Když vyndal občanský průkaz, kde tvář není potřísněna krví, tak uviděl, že by průkaz mohl používat místo vlastního. Proboha, co to udělal? Vypotácel se z domu. Jak mohl zabít svého bratra? Slepě se ploužil ulicemi, když vzal za vděk lavičkou v parku. Sedl si. Bylo toho na něj příliš. Co teď? Věděl, co má dělat. Ještě ten večer. Vyřídí si to s tím, kdo to všechno začal!

Sára čekala na prašné ulici už poměrně dost dlouho. Že by si pro peníze nakonec nepřišel? To není u vrahů moc obvyklé, ale co? Stát se může cokoli. Třeba mu povolily nervy. V dálce se objevila světla jedoucího vozu. Jak se automobil přibližoval, tak za volantem uviděla očekávanou postavu. Potěžkala kufřík v ruce. Byl až nezvykle těžký. Proč proboha vyhazuje tolik peněz, když mohla najmout někoho jiného.

"Teď pláču na špatným hrobě," pomyslela si. Z vozu vystoupil vrah. Přišla k němu, ale něco se jí na něm nezdálo. Ten zvláštní svit v očích? Ale… Vždyť je to vrah. Podala mu kufřík. On však jen nehybně stál. Vyhrkla: "Tak vezmete si to? Nebo co?" Muž se jen podivně usmál, vytáhl revolver a vystřelil. Dvakrát do hrudi a jednou do hlavy. Ze zvyku.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jýďa Jýďa | 19. prosince 2010 v 16:54 | Reagovat

Díky tlumiči to znělo jen jako otevření lahve s pivem.....Parádní přirovnání:-)

2 dorray dorray | 22. prosince 2010 v 13:28 | Reagovat

Si myslím ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama